Modern Uygulamalar ve Hermetik Gelenek

Hermetik veya Tasavvufi geleneklerden yetişen İnisiye ve Şifacıların ve çoğunlukla Öğrencilerin Quantum, Access Bars veya Reiki gibi çeşitli modern şifa, kehanet, astroloji, simya ve maji uygulamalarına karşı yetersizlermiş veya tamamen safsataymış gibi bir yaklaşım geliştirmelerine üzülerek şahit oluyorum.

Gelenek inisiyelere sağlam bir disiplin ve anlayış getirmektedir, ancak günümüz toplumunun ihtiyaçları göz önünde bulunduğu maji ve şifa sanatlarının uygulama alanı herkese açık ve ulaşılabilir olmalıdır. Ayrıca geleneğe kapanmak en nihayetinde Adept Erdemlerinden Cesaret ve Bilmenin tam tersi olarak karşıya çıkar. Adept zamanında pişer ve Adept olur. Zamanın etkinlik gösteren uygulamalarını uygulamak ve gelenekten gelen kendi yüküyle bu uygulamaları soyut planlarda şarj etmek Adeptin görevidir.

İnsanlığın geçmişi ağırlıklar ve hatalarla doludur ve bunların aralarında en berrak olanların bile yaptıkları gününüzde hatalı bir davranış olabilir. İrfan çerçevesiyle bakıldığı zaman da şahsen çok acı hatalara rastlıyorum. Bunları tekrar eden Adeptlere önerim geçmiş yaşamlarla ilgili problemlerini bitirmeleri yönündedir. Çünkü entegre olmamış kişilikler kişiyi zamanından koparmaya meyillidir, bu da geçmişin hatalarının tekrarlaması olarak kendini gösterir. Satürn’ün karşısına gelindiği zaman Adeptin hezimete uğramaması için konunun içinden deneyim ve bilgi sahibi olmadan fikir ve önyargı sahibi olmamasını öneriyorum.

Geleneğin koruyucuları geleneğin ve hikmet ile yenilenmesi ve geleceğe taşınması ile yükümlüdür. Geçmişe kapatılmış bir gelenek zamanın akışı içinde inatçı bir eşşekten farksızdır. Burada Nasreddin Hoca sizi biraz güldürür. Çok şükür Atlantisten kalma karmik kalıpları kıracak donanıma Modern Şifa ve Majikal Yöntemler sayesinde sahip olduk. Dinden bağımsız yöntemler geliştirmek tam da bu karmik kalıba ilaç gibi oluyor.

Şayet Adeptin sessizlik erdemi varsa, yaşadığı An’a konsantre olmuştur ve geçmişle geleceği birbirine bağlıyordur. Ancak bu sessizlik erdemi zamanın Gordion Düğümününün çözülmesi ile olur. Hermetik geleneğe inisiye olan kişilerin bu durumlarda Modern Şifa ve Maji uygulayıcıları için yapacakları sembolik bir el verme hem bu yeni ve pratik yöntemlerin şarj olarak daha da etkili hale gelmesini sağlayacak hem de bir çok karmik kilidi ortadan kaldıracaktır.

Şayet Modern Şifa ve Maji yöntemlerini deneyimlerseniz Hermetik Gelenekten de güç aldıklarını göreceksiniz. Bu kapsamlı bir fayda getirir. Boyutlararası hoşgörü geliştirmek bu durumda inisiyelerin çok önemsediği bir değer olan insanlığın kazancının görülmesini sağlayacaktır.

Deneyimlerim açıkça göstermiştir ki gerçekten nurani akıl ve ilham ile birlikte gelen bir sistem ve yöntem inanç ve güvenle desteklendiği zaman etkili olmuştur. Lütfen geleneğin bazı sakıncalı yönlerini de görün. Gelenekten gelmediği halde duru bir ilham ile kaynağa bağlantılı bir şekilde gelen Modern Şifa ve Majikal yöntemler olarak görebileceğiniz Quantum, Access Bars, Theta Healing, Aile ve Sistem Dizimi, Reiki, Takyon ve DNA’ya dair yöntemleri Geleneğin Zarif Gururuna kapılarak lütfen hiçe saymayın. Aksine üzerine çalışın ve yöntemleri deneyimledikten sonra eleştirel yargınızı bu projelerin desteklenip desteklenmeyeceği yönünde düşünün önerisini getiririm. En basitinden örnek vermek gerekirse Reiki ve Theta Healing en basitinden BM Rafael kanalıyla akan yöntemlerdir. Bu konularda koruma, rehberlik ve destek görüleceği bir gerçektir. Aile ve Sistem Dizimi çalışmaları da Genetik yapıların onarılması ve kollektif şuur yapılarının açılması ve aktifleşmesi için oldukça gerekli çalışmalardır. Bir bakıma sezgileri olan, doğayla ve etrafındaki topluluklarla uyum ve düzen içinde işleyen organik topluluk yapılarının oluşması için aileler ve sistemler ham madde gibi oluyor.

Özellikle Astroloji alanında 7 takıntısından çıkmakta çok büyük bir hayır vardır ve bu simyaya da çok olumlu şekilde yansımaktadır. 7 elbette çok önemli bir sayı ancak insanlığın evreni olduğu gibi gördüğünü unutmayın. Sonuçta Dünya düz değil ve gezegenler ve yıldızlar Dünya’nın etrafında dönmüyorlar. Eski sistemler haliyle teleskopun bile icat edilmediği dönemlere dayanıyor. Yeni yöntemlerle ise eterik seviyede varolan trans-Satürnyen enerji odaknoktaları hipotetik gezegenler olarak görüyor. Bunlar haliyle simya süreçlerine de yenilik getiriyor ve bazı eklemeler ve yeni bağlantılar yapıyor.

Eris’ten sonra gelen gezegenler, hipotetik gezegenler ve asteroidler de insanlık ve İnsan’ı Kamil’in metafizik bedeninde bulunmaktadır. Gelen 7. Işın tesiri en ince detaylarına kadar kapsamlı araştırmalar yapılmasınının önünü açacak çalışmalara başlamalı ve Metafiziğe dair Bilim ve Sanat kolları artık toplumsal alanlara hizmet edebilecek ve bilimsel yönteme tabi tutularak eğitim ve öğretim yapacak kurumlara geçiş yapabilir. Gücün kollektif alanlara dengeli bir şekilde akışının olması durumunu insanlığın Tanrıdan ve Meleklerden razı olmasının önemli bir yönüdür. Burada gücün akışının sırlarını korumakla meşgul olmak, bir noktada insanlığın önünü kesme gafletine düşmek de olabilir.

Kendi yükselişinize yaptığınız merdivenlerin ustalığı biraz yaptığınız merdivenin herkesi kaldırabilecek kapasiteye sahip olmasıdır. Kendinize kule dikerken aynı zamanda lanet bir ejderha kesilip iç dünyanızda Çatlak Rapunzel olmanın çok bir estetik meziyeti yok, böylelikle ancak bazı sırlara yeni yeni giriş yaparsınız ve nihayetinde Ceberruttan size tavır alındığıyla ama bunun da sevgi ve barış yoluyla aşılabileceği gerçeğiyle karşılaşabilirsiniz, spoiler vermemin sebebi burada yapılacak çok işimizin olmasıdır. Bunu da şimdiye odaklanarak yapabilirsiniz. Ruhsal enerjinin zaman içinde geçmişten geleceğe akması gibi bir huyu varmış gibi gözükse bile odağı şimdidir. Geçmişin bilgisi elbette zamanın ruhunu size taşımaktadır ancak ruhsal muradınız geleceğe doğru bir akış gösterir. Bu yüzden içinizdeki tasarılar gelecekte gerçekleşir. Lahut alemi ile bağlantıda olmanız size bunu gösterecektir. Theta Healing yöntemi La-Hut şuuruna toplumsal bir geçiş için önayak olmuştur.

Geçmişte olanaksız görülen şeylerin bir çok olanak kapısı açılmıştır. Modernizasyon akımına direnç gösterildiği zaman Hermetik inisiyasyona sahip kişilerin ilimlerinin çöpe atılması bile gerekebilir. Keza Dünya’da yapılması gereken işler bellidir ve Kardeşlikle bağlantılı ve uyum içinde yaşayan Adeptler bu bilgiye uyum içinde çalışırlar. Bunun aksi marjinal durumlarda karmik yükün insanlık üzerinden kaldırılması gerekebilir ve bunu yapmakla görevli varlıklar da vardır ve Aldebaran ile gelirler.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s