2016 Sonbahar Ekinoksu – Güneş Merkezli Astroloji

Astrolojik göstergeler bu ekinoksta toplumsal alanlarda olumsuzluk yaratan karmik kalıpları ve düşünsel alışkanlıklarımızı değiştirmemiz yönünde önemli gelişmelerin olduğunu vurguluyorlar. Parmakla gösterip suçlamaya bırakmak ve hepimizi ilgilendiren konularda bütünün hayrını düşünerek çözümcü yaklaşımlar geliştirmek, çevremizle bağımızı güçlendirmek ve sorunlarımızı samimi bir dille konuşmak derinlerde hissettiğimiz yaraların şifalanması için önemli. Birbirimizle diyalog kurmamız daha geniş ve kapsamlı bir çerçeveden olaylara ve hayata bakmamıza, böylelikle neden sonuç zincirlerini daha net görmemizi sağlayacak ve problemlerin kaynağına inebilmemizi sağlayacaktır. Bu tür bir yaklaşımla sadece sorunlarımızı çözmekle kalmaz, idealleri de gerçekleştirebiliriz.

Bu ekinoks bir çok açıdan Dünya için uluslararası alanda olumlu yönde değişim yaratacak güçlü tesirler vaadetmekte. Ekinoksun gerçekleştiği gün içinde Vulkan Kova burcu üzerinden geçiyor ve Türkiye için Ekinoks enerjisinin yoğunlaştığı (GMT+2 Saat Dilimine göre) öğlen 12:00’de 12° Kova burcunda bulunan Mars ile arasında kesinleşen bir kavuşum yapıyor. Bu anı önümüzdeki dönem için belirleyici olarak düşünürsek, Vulkan ile Mars’ın yaptığı bu kavuşum özellikle toplumsal alanda bazal (içgüdüsel, cinsel, fiziksel ve hayvani doğadan gelen enerjiler ve sürüngen beyin) seviyedeki enerjilerin kabuklarının soyularak önemli bir dönüşüme uğrayacağına işaret ediyor. Bu dönüşüm sayesinde birlik ve kollektif alanların şuur ve zekasından yararlanabileceğimizi ve iletişim becerilerimizin daha da kuvvetleneceğini öngörüyorum.

Mars Vulkan kavuşumu aynı zamanda Mars/Vulkan + Hygeia/Astraea + Merkür T-Kare açı kalıbının da Apex noktasında. Bu yüzden ekinoks ile birlikte bu T-Karenin belirlediği iradi, yıkıcı ve dönüştürücü enerjilerin en saf ve dengeli hallerinde ifade edilmesini vurguluyor. Bunun için kendimizi sağlıklı ifade etmemiz, çözümcü bağlantılar kurmaya dair stresli ancak önemli fırsat kapılarının açıldığı, negatif ego ve karmik yüklerden toplumsal boyutta arınacağımız bir döneme işaret ediyor. Bu arınma en nihayetinde yıkıcı enerjinin evrensel iradeyle uyumlu bir şekilde işlenmesi ile gerçekleşecek ve büyük oranda akılsal gelişimimize hizmet edecek. Ekinoks anında Boğa burcunda bulunan İlahi Haberci Merkür ruhsal planlardan gelen ilham ve bilginin somutlaşmasına yönelik çalışarak önümüzdeki dönemlerde olumlu stabil değişim oluşturmaya yönelik çalışacağını öngörüyorum, özellikle oluşan yeni düşünceleri iyi gözlemlemeniz faydalı olacaktır. Arındırıcı ve Şifalandırıcı Hygeia ile içinde bulunduğumuz dönemde özellikle toplumsal alanlar içinde kurulmuş düzenlerin uyumu hakkında Aydınlatıcı, Dengeleyici ve Adalet Getirici bir tesire sahip olan Astraea asteroidleri Akrep burcunda bulunmaları ile toplumsal bilinçaltında önemli bir sağaltım işlemi gerçekleştirerek, eril-dişil enerjilerin bir çok boyutta dengelenmesini ve toplumsal alanların içeriğinin temizlenerek dengelenmesini sağlayacağını öngörüyorum.

Dikkat etmemiz gereken konu, burada açığa çıkan stresli duygu ve düşünce hallerinde özellikle Balık Burcunda çok güçlü olan Neptün’den üçgen açı alan Asteroidlerin güçlerinin yanımızda olumlu bir tesir olarak bulunduğu ve bu negatif enerjilere kapılmak yerine, olumlu niyetler ederek temizlenmesine şahit olmamız gerektiğidir. Vulkan geçtiği yerde yakıcı bir tesire sahiptir ancak Marsla birleştiği zaman özellikle fiziksel olarak hiperaktivite yapabilir, dengesiz duyguların ve düşüncelerin uyanmasına sebep olabilir. Ancak burada yakıcı olan tesir aslında yüklerimizden arınarak hafiflememizi sağlayacaktır. İçinizdeki şifacı ve öğretmen olan Khiron’dan destek alarak bu T-Kare kalıbının içindeki karmik düğümlerin çözümlenmesi ve enerjiyi bütünün hayrını yönlendirmek bu dönemlerde hayatınızda önemli farkındalık kapılarının açılmasını sağlayacaktır.

Özellikle bu ekinoksun vurguladığı temalar içinde Dünya ve içinde bulunduğumuz durumlardaki problemlerin Ruhsal bağlantı ile gelecek İlham, Şifa Enerjisi ve Bilgi doğrultusunda çözülebileceği vurgulanmakta. Son yaşadığımız Güneş Tutulması sırasında Balık burcundan geçen Dünya’ya Khiron ve Neptün bu bağlantının yapılması yönünde büyük destek oldu ve bunun meyvelerini toplamak için içseslerimizi dinlememiz ve çözümlere yönelmemiz haliyle çok faydalı olacaktır. Ancak Neptün ile Venüs arasında bulunan kare açı ilişkilerimizde birlik bilinci oluşturmamız için somut hareketler yapmamızı gerektiriyor. Yay’da bulunan Venüs ilişkilerde çeşitlilik ve doğruluk yönünde vurgulara sahip ve Neptünyen konularda özellikle inançlarımız ve yüksek ideallerimizde birbirimize karşı hoşgörülü olmamız gerekebilir. Özümüzdeki sevgi, adalet ve birlik anlayışını sadece sözle değil eylemlerimiz ve davranışlarımızla da ifade etmemiz yerinde olacaktır.

Vulkan’ın yanı sıra Hipotetik bir gezegen olan Vulkanus’da içinde bulunduğumuz dönemde Mars/Plüto/Vulkan, Saturn/Neptün, Ceres/Astraea/Uranüs/Hygeia gibi ortanokta birleşimlerinin odaklandığı önemli bir dönüştürücü güce sahip. Enerjinin yönetimi ve karmanın dönüştürülmesi yönünde çok derinlerden gelen bir tesire sahip ve gönülde hissettiğimiz ağırlıkların çözülmesine ve kilitlerin kırılmasına dair önemli bir güç olarak gözüküyor. Yeni ve orjinal fikirlerin ve çözümlerin geliştirilerek, olabildiğince saf bir şekilde işlenmesi halinde ekonomik açıdan bolluk ve bereket getirecek gelişmelere şahit olabiliriz.

Bu dönem bilim ve aydınlanma yönünde Dünyada bir çok yeniliğe işaret ediyor. Tıp ve sağlık konusunda önemli yenilikçi gelişmeler, icatlar ve yeni düzenlemeler olabilir. Bu gelişmelerin uygulanmasıyla birlikte Dünya çapında sağlık konularında alınan verim artabilir. Ayrıca uluslararası diplomasi alanında yapılacak anlaşmalar Dünya genelinde ekonomik açıdan verimin artması veya azalması yönünde çok belirleyici olacağına dair bir resim de oluşuyor. Uranüs ve Ceres kavuşumu gezegenin kaynaklarını kullanma biçimlerimizi dönüştürecek bir tesire sahip, ancak hırsa kapılmak burada zarar oluşturabilir.

İlişkilerimizden en iyi şekilde nasıl faydalanabiliriz? Bütünün hayrına olan eylemler ve düşünceler nelerdir? Bu soruları sormamızı isteyen bir döneme giriyoruz özellikle Güneş’in de Terazi burcuna girmesi ile birlikte. Burada farkındalık ve irade ile hem ilişkilerimiz ve ortaklıklarımızda hem de Dünya’nın karmik alanında bulunan negatif yapıları tespit ederek, çözümcü bir yaklaşımla değişim güçlerini bütünün hayrına yönlendirmemiz hayırlı olacaktır. Adalet ve Denge sağlıklı ilişkilerin temelindedir. Bu sonbahar ekinoksuyla gelen dönemde Dünya’da özellikle ilişkiler-ortaklıklar alanında büyük bir karmik dönüşüm kapısının açıldığını düşünüyorum. İlişkiler ve ortaklıklarımızla birlik alanları oluşturuyoruz. Özetle bu ekinoks haritasında oluşturduğumuz birlik alanlarını daha bilinçli bir şekilde algılamamız ve ihtiyaçlarını gözetmemiz için hem uyarılar hem de destekleyici güçler görüyoruz.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s